Plintus | ŚRODOWISKO
Plintus to zakład kamieniarski skupiający się głównie na realizacji indywidualnych zleceń w zakresie cięcia, formowania i polerowania kamienia. Wykonujemy nagrobki,grobowce, blaty kuchenne, parapety, schody.
kamieniarz,kamieniarstwo,gdańsk,pomorskie,nagrobki,trójmiasto,trojmiasto,pl,nagrobek,ogród,kuchnia,kuchnie,kuchni,łazienka,łazienki,posadzki,posadzka,płytki,do ogrodu,usługi,cmentarz,cmentarne,blaty,schody,parapety,parapet,kamień,granit,granitowe,granitu,marmur,marmurowe,marmuru,trawertyn,onyks,ozdobny,kamienia,kamieniarze,łostowicka,curzydło,plintus
3843
page-template-default,page,page-id-3843,page-child,parent-pageid-1888,theme-minimum,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Produkcja bez odpadów?

W kamieniarstwie jest to jak najbardziej realne. Odpowiednia gospodarka odpadami zapewnia nam ponad stuprocentowe wykorzystanie materiału. Czy to możliwe?

Odpad granitowy i marmurowy wykorzystujemy do produkcji kostki brukowej i murków oporowych. To dlatego w naszej ofercie znajdziecie kostki o niespotykanych kolorach i wykończeniu. Pozostałe odpady przerabiamy na kruszywa, które, w zależności od grubości wykorzystujemy jak kamień ozdobny do wysypywania ścieżek, jako kruszywa do betonów, lub jako gryz do lastryka. Moce przerobowe pozwalają, na przerobienie nie tylko własnego odpadu, ale również z innych zakładów kamieniarskich.

Cały proces cięcia szlifowania i polerowania odbywa się w układzie zamkniętym. Woda chłodząca podawana jest do maszyn za pomocą pomp z osadnika. Ponieważ do obróbki kamienia używamy wyłącznie narzędzi o ścierniwie mineralnym takim jak diamenty i korundy powstające osady stanowią mieszaninę minerałów i nie wywierającą negatywnego wpływu na środowisko.

Mamy świadomość, że nawet niewielki zakład usługowy może mieć wpływ na nasze środowisko dlatego najważniejsze, obecne nasze inwestycje skupiają się na ograniczeniu emisji spalin i zużycia energii. Jesienią 2013 r. przeprowadziliśmy gruntowny remont kotłowni. Zastosowanie nisko emisyjnego kotła i pompy ciepła zaowocowało ograniczeniem do 40% emisji CO2, a nowatorskie rozwiązania palnika pozwalają na spalanie również biomasy. W najbliższych latach planowane są inwestycje które mają na celu kolejne redukcje emisji CO2 i zużycia energii elektrycznej.

W 2018 roku zakończyliśmy wymianę pojazdów używanych w zakładzie. Obecnie wszystkie samochody dostawcze spełniają wymagania normy EURO5.

cięcie