Plintus | Grobowce - okładziny z granitu
Okładziny grobowców staramy się wykonywać z najwyższą starannością. To właśnie, wyróżnia nasze grobowce wśród konkurencji.
grobowiec, grób, pieczara, okładzina grobowca, obłożenie grobowca
3943
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3943,single-format-standard,theme-minimum,woocommerce-no-js,

Grobowce

About

Grobowce

Przy wykonywaniu okładzin grobowca wprowadziliśmy w ostatnich latach szereg rozwiązań które, w znaczny sposób podnoszą trwałość i estetykę wykonania. Od początku naszej działalności szczególną wagę przywiązywaliśmy do wykonania wieńca fundamentu. Jest on umocowany do ścian murowanej pieczary za pomocą kotew ze stali żebrowanej. Ława wykonana jest z wysokiej klasy betonu do którego używamy cementów bez dodatków mineralnych.
Zmieniliśmy również metodę montażu okładzin bocznych. W wprowadzając dodatkowe elementy kotwiące okładzin pionowych. Zabieg ten ma zapobiegać “odparzaniu” okładzin bocznych z czym bardzo często można spotkać się przy starszych grobowcach.  Obecnie stosujemy metodę mieszaną, czyli klejenie na “mokro” i kotwienie. Dzięki takiej metodzie okładzina nawet jeśli “odparz” to nadal pozostaje utrzymana na swoim miejscu przez kotwy. Nasze prace projektowe zmierzają do wyeliminowania klejenia okładzin i zastosowania wyłącznie kotwień. Kolejną innowacją jest zastosowanie kapinosów w płytach poziomych. Dzięki temu woda spływająca z nich nie ścieka na okładzinę boczą i w znacznym stopniu eliminuje powstawanie wykwitów z wypłukiwanej fugi.  Kolejną nowością jest wprowadzenie w niektórych przypadkach kotew ze stali nierdzewnej która jest znacznie silniejsza i w kontakcie z wilgocią nie zmienia swej objętości.

Zalecane materiały:
– granit
– marmur

wróć do oferty